IW: Vroča Kasatkina melje dalje, slovo Slovenk

Kasatkina je na kolena spravila 2. igralko sveta. (Foto: zimbio.com)

20-letna Daria Kasatkina, ki bo s ponedeljkom postala najvišje uvrščena Rusinja na WTA lestvici, je v osmini finala turnirja v Indian Wellsu prišla do ene največjih zmag v karieri. Na kolena je namreč spravila 2. igralko sveta, Danko Caroline Wozniacki. Prepričljiva je bila Nemka Kerberjeva, ki je oddala vsega dve igri, med 8 pa je napredovala tudi Venus Williams. V konkurenci dvojic sta v četrtfinalu izpadli tako Klepačeva kot tudi Srebotnikova.

Na začetku kariere je bilo zame zelo težko, ko sem stopila na glavna igrišča in tam igrala proti najboljšim igralkam. Bila sem nervozna, sedaj pa sčasoma pridobivam na izkušnjah in moram reči, da sem vedno bolj samozavestna“, je po novi veliki zmagi povedala Daria Kasatkina, ki bo s ponedeljkom postala najvišje uvrščena Rusinja na WTA lestvici. 20-letna ruska tenisačica postaja pravi specialist za obračune proti zmagovalkam turnirjev za Grand Slam. Lani je na OP ZDA ugnala zmagovalko OP Francije Jeleno Ostapenko, letos je v Dubaju premagala zmagovalko Wimbledona Garbine Muguruzo, tokrat pa je na kolena spravila še zmagovalko OP Avstralije Caroline Wozniacki.

Rusinja se bo za mesto v polfinalu turnirja v Indian Wellsu pomerila z Nemko Angelique Kerber, ki je v osmini finala popolnoma nadigrala Garcio. Francozinja je v uri in 12 minutah uspela priti do vsega dveh iger in bila povsem nemočna. Kalifornijska pravljica se je končala tudi za 16-letno Amando Anisimovo, ki je morala priznati premoč Karolini Pliškovi. Prva nosilka turnirja Simona Halep ni imela večjih težav z Wangovo, Petra Martić je ugnala mlado Čehinjo Vondrousovo, edini 0bračun, ki se je končal po treh nizih pa je bil obračun med Japonko Naomi Osako in Grkinjo Sakkarijevo, ki ga je dobila prva.

Klepačeva dvakrat le točko oddaljena od polfinala

Izjemno napetemu obračunu so bili gledalci priča v prvem četrtfinalnem obračunu v konkurenci dvojic, kjer se je Andreja Klepač skupaj s Španko Mario Jose Martinez Sanchez borila proti kanadsko-kitajski navezi Dabrowski/Xu. Slednja je prvi niz dobila z zmago v tie-breaku z 9:7, slovensko-španska dvojica pa je tekmo kasneje popeljala v odločilni 3. niz. Tam se je dvojica Klepač/Martinez Sanchez že znašla v zaostanku s 5:8, a s štirimi zaporednimi točkami prišla do žogice za zmago na svoj servis. Andreja in Maria je nista uspela izkoristiti, tako kot tudi tiste pri vodstvu z 10:9, nasprotnici pa sta izkoristili že svojo prvo in si zagotovili mesto v polfinalu. Tam na žalost ne bo niti Katarine Srebotnik, ki je bila tokrat z partnerko Kingovo nemočna proti navezi Hsieh S.W./Strycova B.