IW: Venus boljša od sestre, slovo Svitoline

Serena Williams je tokrat morala priznati premoč starejši sestri. (Foto: zimbio.com)

V Indian Wellsu tudi v torek ni šlo brez presenečenj. Španka Carla Suarez Navarro je na kolena spravila Ukrajinko Elino Svitolino, Rusinja Kataskina je bila boljša od Stephensove, največ pozornosti pa je bil deležen obračun sester Williams, ki ga je z zmago z 2:0 v nizih dobila starejša Venus.

Mnogo medsebojnih obračunov sta v karieri odigrali sestri Williams, v večini primerov pa je v vlogi favoritinje nastopila mlajša Serena. Kljub temu, da je za le-to turnir v Indian Wellsu prvi po povratku na WTA turnejo, pa so tudi tokrat stavnice več možnosti za zmago pripisovali Sereni. A na igrišču je tokrat več prikazala izkušenejša Venus, ki je prvi niz dobila s 6:3, tudi v drugem nizu pa z dvojnim brejkom prednosti  ekspresno povedla s 3:0. Ko je pri rezultatu 5:2 in 40:30 na servis Venus vse kazalo na gladko zmago starejše sestre, pa se je vseeno zapletlo. Serena je prišla do odvzema servisa, kasneje pa pri zaostanku 4:5 imela še celo priložnost, da bi rezultat poravnala na 5:5, a jo ni izkoristila. Venus je izkoristila drugo “match žogico” ter po uri in 27 minutah prišla do zaslužene zmage.

Slovo lanskoletne zmagovalke

Venus se bo za četrtfinalno vstopnico pomerila proti Latvijki Anastasiji Sevastovi, ki je z 2:0 v nizih ugnala Nemko Goergesovo. Že pa se je od turnirja v konkurenci posameznic poslovila lanskoletna zmagovalka Elena Vesnina, ki je pričakovano morala priznati premoč letos odlični Angelique Kerber. Še naprej z odličnimi predstavami v Kaliforniji nadaljuje Američanka Danielle Rose Collins, z Belorusinjo Sasnovichevo pa se je namučila Caroline Wozniacki.