Isner ni ubranil naslova, izjemni Federer do 4. lovorike!

Federer še 4. osvojil turnir serije Masters v Miamiju. (Foto: zimbio.com)

Četrti naslov v Miamiju, osemindvajseti na turnirjih serije Masters in stoprvi na ATP touru. To je izkupiček velikega Rogerja Federerja po novi turnirski zmagi v Miamiju. Švicar je v finalu prepričljivo s 6:1 in 6:4 ugnal Američana Johna Isnerja.

Težko pričakovani finalni obračun med lanskoletnim zmagovalcem turnirja Johnom Isnerjem in Rogerjem Federerjem se je komaj pričel in že je bilo konec prvega niza. Vsega 25 minut je namreč izjemni Švicar potreboval, da je prvi niz dobil z rezultatom 6:1. Američan ni ujel pravih občutkov, njegov nasprotnik pa je poslal jasno sporočilo, da drvi proti novi turnirski zmagi. “Začetek je bil sanjski. Sprostil sem se, ko sem mu že v uvodni igri uspel odvzeti servisno igro,” je spregovoril novi (stari) šampion Miamija.

Švicar na svoj servis izgubil le 3 točke

V drugem nizu je domačin vendarle pokazal nudil malce boljši odpor, a predvsem na servis nasprotnika je bil danes povsem nenevaren. V prvem nizu je Švicar dobil 12 od skupno 13 točk na svoj začetni udarec, v drugem pa 20 od 22, kar je zares izjemen podatek. Ko je bilo potrebno dvoboj zaključiti, ga Roger tudi je. V 10. igri drugega niza si je hitro priigral dve vezani žogici za zmago (15:40), drugo pa tudi izkoristil.

Kakšen teden je to bil zame. Trenutno sem zares zelo vesel. Je neverjetno. Tu sem prvič igral leta 1999 in zdaj sem znova tu leta 2019. Veliko mi pomeni,” je po tekmi dejal Roger Federer, ki po številu naslovov v Miamiju zaostaja le za Novakom Đokovićem in Andreem Agassijem, ki sta tu slavila po 6-krat.