Hercogova pod vprašaj postavila zmago 3. igralke sveta

Hercogova se je izkazala s predstavo proti 3. igralki sveta. (Foto: zimbio.com)

Slovenska tenisačica Polona Hercog je v tekmi 3. kroga turnirja serije WTA Premier v Miamiju pokazala v letošnji sezoni do sedaj najboljšo predstavo. Proti 3. igralki sveta Simoni Halep se je odlično upirala, na koncu pa z rezultatom 7:5, 6:7(1) in 2:6 klonila šele po 2 urah in 45 minutah igre.

V tenisu so se večkrat že pisale zgodbe, ko je srečni poraženec na koncu celo osvojil turnir. Tokrat Poloni Hercog to ni uspelo, kljub vsemu pa je na izjemnem močnem turnirju serije WTA Premier prišla do odličnega rezultata.

Sprva se je uspešno prebila v 3. krog, tam pa se odlično upirala proti nekdaj 1., sedaj 3. igralki sveta Simoni Halep. Romunka nikakor ni našla odgovora na odličen Polonin drugi servis, s katerim je nasprotnico postala daleč za osnovno črto. Prvi niz je Slovenka dobila s 7:5, odlično pa igrala tudi v drugem nizu, ko je izsilila podaljšano igro. Tie-break je pripadel Romunki, ki je na koncu vendarle uspela upravičiti vlogo favorita.

Kljub temu, da je bilo tretjega niza konec že po 37 minutah in da ga je Romunka dobila s 6:2, dogajanje še zdaleč ni bilo tako enosmerno, kot kaže rezultat. Hercogova je namreč v kar dveh igrah na servis nasprotnice zapretila in si priigrala “break” žogico, a je ni uspela izkoristiti.

28-letna Mariborčanka se je s prebojem v 3. krog na “live” WTA lestvici prebila na 88. mesto.

WTA Premier Miami (Zda, $9,035,428, trda podlaga, zunaj), posamezno (Ž), 3. krog
Hercog P. (Slo/LL) – Halep S. (Rom/2) 7:5, 6:7(1), 2:6