Gospod ‘Suvereni” do drugega zaporednega Mastersa!

V Šanghaju se je zaključil teniški Masters ATP najvišje ravni 1000. V finalu sta igrala Rus Danil Medvedev in Nemec Alexander Zverev, premierni naslov v Šanghaju pa je osvojil Rus, ki je bil s 6:4 in 6:1 boljši od Nemca.

Daniil Medvedev (Foto: ATP)

Dvoboj je trajal uro in 14 minut, Medvedev, tretji nosilec turnirja, pa je prvič v medsebojnih dvobojih premagal Zvereva, ki je dobil preostale štiri njune dvoboje. “Lahko rečem, da sem bil tu ta teden videti nepremagljiv, saj sem zmagal. Ta teden sem najbrž res bil nepremagljiv, za prihajajoče tedne pa nisem prepričan,” je po zmagi dejal mladi Rus.

V prvem nizu sta bila igralca izenačena, Rus pa je niz osvojil po slabem serviranju Nemca v zadnji igri. V prvi igri drugega niza je imel potem Zverev priložnost za odvzem servisa nasprotnika, ki pa je ni izkoristil, potem pa mu Medvedev ni več pustil možnosti za zmago.

To je bil šesti zaporedni finale in tretji finale na turnirjih serije ATP masters 1000 za 23-letnega Moskovčana, ki je avgusta dobil masters v Cincinnatiju. Rus je zaigral tudi v finalu odprtega prvenstva ZDA, kjer je po petih nizih moral premoč priznati Špancu Rafaelu Nadalu. Danes je na Kitajskem osvojil sedmi turnir ATP v karieri, četrtega letos.

Rus ima za sabo odlično sezono in vodi v kar nekaj statistikah, ima največ posamičnih zmag (59), največ zmag na trdi podlagi (45), največ zmag na turnirjih masters 1000 (22) in največ nastopov v finalu turnirjev (9). “Trenutno si najverjetneje najboljši igralec na svetu. Igral si v šestem zaporednem finalu, zakaj ne bi še v devetem …,” je Zverev po koncu dvoboja polaskal Medvedevu.

Nemec, ki je imel v letošnji sezoni precej težav, je zaigral v prvem finalu turnirja masters 1000 v tej sezoni, sicer pa v šestem v karieri. Zverev tako ostaja pri 11 osvojenih turnirjih ATP in bo moral še malo počakati na uvrstitev na zaključni turnir najboljše osmerice v Londonu, kjer je 22-letnik lani zmagal.

Vir: Tenis Slovenija, STA