Federer se bo reševal proti Berrettiniju in Đokoviću

Avstrijec znova boljši od Federerja. (Foto: Twitter)

Če se je zaključni turnir najboljše osmerice z zmago Novaka Đokovića začel po pričakovanjih, smo vsaj na papirju prvo presenečenje dočakali na drugem obračunu. Avstrijec Dominic Thiem je namreč z 2:0 v nizih ugnal Rogerja Federerja in tako Švicarja postavil v nezavidljiv položaj.

Pred letošnjo sezono sta bila Dominic Thiem in Roger Federer v zmagah na medsebojnih obračunih poravnana na 2:2, z zmago v Londonu pa je zdaj Avstrijec pobegnil že na 5:2. Pred dvobojem v O2 Areni je Thiem dobil še obračuna v Indian Wellsu in Madridu.

V ključnih trenutkih boljši Avstrijec

Že sam začetek za Federerja ni obetal nič kaj dobrega. Thiem je namreč že v 1. igri dvoboja prišel do ‘breaka’, a Švicar se je po unovčeni žogici za ‘break’ vrnil v 4. igri, po kateri je izid poravnal na 2:2. Pri rezultatu 5:5 je Thiem nekajkrat odlično returniral, Federer pa je po nepotrebnem zgrešil tri žogice in Avstrijec je prišel do novega ‘breaka’. Ko je v naslednji igri Švicar na žogico za niz (40:30) backhand poslal v avt, je bilo niza konec.

V 4. igri drugega niza si je kot prvi ‘break’ žogico priigral Federer. Po izjemno dolgi izmenjavi je že kazalo, da bo Švicarju uspelo priti do ‘breaka’, a Avstrijec se je z zadnjimi močmi in izjemnim forehandom rešil. Thiem je nato še enkrat več udaril v 11. igri niza, ko je brez izgubljene točke odvzel servis Federerju, v naslednji igri pa obdržal mirno glavo in po dveh ubranjenih žogicah za ‘break’ potrdil zmago.

Federer zdaj proti Berrettiniju

Ko se igralec v skupini 4 tenisačev po prvi tekmi znajde brez osvojenega niza, ga največkrat rešita le dve prepričljivi zmagi. Prav to bo za sigurno napredovanje potreboval tudi Roger Federer, ki se bo v torek najprej pomeril proti Italijanu Matteu Berrettiniju, nato pa v četrtek še proti Srbu Novaku Đokoviću.

ATP Nitto Finals (London, $9.000.000, trda podlaga, dvorana), skupina Andre Agassi