Čorić na Roland Garrosu po 4 nizih strl odpor Bedeneta

Čorić je predstavljal previsoko oviro za Bedeneta. (Foto: zimbio.com)

Slovenski tenisač Aljaž Bedene tudi drugo leto zapored Roland Garros zapušča že po prvi tekmi. Po tem, ko je bil lansko leto za Ljubljančana usoden Pablo Cuveas, je tokrat prvi slovenski lopar moral priznati premoč Hrvatu Borni Čoriću, ki je za zmago s 3:1 v nizih potreboval 2 uri in 55 minut.

Aljaž Bedene je v preteklosti že dokazal, da pozna recept, kako premagati Borna Čorića, a tokrat mu v 1. krogu Roland Garrosa, kjer se igra na tri dobljene nize to ni uspelo.

Prvi niz je trajal vsega 33 minut, z rezultatom 6:1 pa ga je dobil 15. igralec sveta. Povsem drugačen je bil potek na igrišču v nadaljevanju, ko je Bedene ujel pravi ritem. V polje je spravil več prvih servisov, tekmeca pa sta se za zmago v drugem nizu pomerila v podaljšani igri. Tam je bil bolj zbran Slovenec, ki je pri vodstvu s 6:4 izkoristil prvo žogico za niz in rezultat v nizih poravnal na 1:1.

V tretjem in četrtem nizu si Bedene ni uspel priigrati niti ene žogice za “break”, prav obe, po eno v vsakem nizu, pa je izkoristil Čorić. Kljub slabemu odstotku zadetih prvih servisov (50 %), je bil Bedene v igri za zmago vse do rezultata 4:4 in 30:15 v 4. nizu, nato pa je Hrvat naslednjih 7 točk in tekme je bilo konec.

Čorić se bo v drugem krogu pomeril proti Južnoafričanu Llyodu Harrisu, ki je danes po petih nizih strl odpor Lukasa Rosola.