Čilić ugnal Isnerja, a nima več vsega v svojih rokah

Čilić bo moral ugnati Đokovića in upati na zmago Isnerja proti Zverevu. (Foto: zimbio.com)

Marin Čilić je na drugi tekmi v O2 Areni prišel do prve zmage in tako ostal v igri za mesto v polfinalu. Po zmagi Hrvata s 6:7(2), 6:3 in 6:4 se je napredovanja v polfinale že razveselil Novak Đoković, v boju za edino preostalo mesto, ki še vodi v polfinale, pa ostajajo vsi trije tenisači iz skupine Guge Kuertena.

Hrvat Marin Čilić, ki v zadnjem času predvsem v ključnih trenutkih ni deloval ravno najbolj zanesljivo, se tokrat obračun proti Johnu Isnerju uspel obrniti k sebi v prid. Sprva sicer ni kazalo tako, saj je prvi niz z zmago v podaljšani igri po 55 minutah igre dobil Isner. Slednji je predvsem odlično serviral, v polje spravil 70 % prvih servisov in Hrvatu nasul kar 9 asov.

V nadaljevanju obračuna Isner na svoj servis ni bil več tako zanesljiv. Čilić pa je bil na drugi strani na returnu vse boljši. Hrvat je drugi niz dobil s 6:3, ekspresno hitro pa z “brejkom” povedel tudi v tretjem nizu. V naslednji igri je Čilić takoj izgubil svoj začetni udarec in spet se je zdelo, da bi lahko zapravil lepo priložnost. A tokrat je bil Marin zbran, že v naslednji igri prišel do novega odvzema servisa in tekmo nato uspešno pripeljal do konca.

V igri za napredovanje še vedno tudi Isner

Kljub temu, da po dveh odigranih tekmah še ni zabeležil zmage, je še vedno v igri za napredovanje tudi John Isner. Morda je še celo v lažjem položaju kot Čilić. Američan bo moral Nemca Alexandra Zvereva premagati z 2:0 v nizih, hkrati pa upati na zmago Novaka Đokovića proti Marinu Čiliču. Hrvat na drugi strani bo moral premagati Đokovića, hkrati pa upati na zmago Isnerja. Zvereva v polfinale pelje zmaga s kakršnimkoli rezultatom.