CH: Neuspešen prehod Kavčiča na peščeno podlago

Blaž Kavčič. (Foto: Instagram)

Slovenski tenisač Blaž Kavčič se je po nekaj odigranih turnirjih na trdi podlagi vrnil na pesek. Nastopil je na turnirju serije Challenger v Italiji, z nastopi pa je zaključil že v 1. krogu.

Blaž Kavčič je v preteklosti svoje najboljše rezultate beležil na peščeni podlagi, v zadnjih letih pa mu gre bolje na trdi podlagi. Tako na Majorki kot tudi v Istanbulu se je uspel prebiti vse do polfinala, dobre forme pa mu ni uspelo prenesti tudi na pesek.

V Italiji je Ljubljančana že v 1. krogu zaustavil domači povabljenec Enrico Dalla Valle (442. igralec sveta). 21-letni Italijan je bil po uri in 24 minutah boljši s 6:1 in 6:3. V drugem nizu je Kavčič sicer imel kar 4 žogice za ‘break’, a mu nobene ni uspelo pretvoriti v odvzem servisa nasprotniku.