Čehinji ustavili Hercogovo in Zidanškovo v Wuhanu

Polona Hercog Doho zapušča brez zmage. (Foto: Instagram)

Slovenska tenisačica Polona Hercog se je v 2. krogu močnega turnirja serije WTA Premier v Wuhanu odlično upirala proti Petri Kvitovi, a na koncu poti do presenečenja proti 7. igralki sveta ni uspela najti. Nove priložnosti ni uspela izkoristiti niti Tamara Zidanšek.

Polona Hercog se je odlično upirala Kvitovi. (Foto: Instagram)

Polona Hercog je v letošnji sezoni že večkrat dokazala, da se lahko enakovredno bori prav z vsako tenisačico na svetu, nič drugače pa ni bilo tokrat, ko ji je nasproti stala Petra Kvitova, sicer 7. igralka sveta in dvakratna zmagovalka Wimbledona.

Čehinja rešila žogico za niz

V prvem nizu je več pokazala Mariborčanka, ki je bila na svoj servis zelo zanesljiva, do lepe prednosti pa se je uspela prebiti v podaljšani igri. Tam je povedla s 5:2, pri vodstvu s 6:5 pa na svoj začetni udarec imela žogico za niz. Sledil je odličen servis, Kvitovi je uspel neugoden return, po nekaj udarcih pa je točka pripadla Čehinji.

Letošnja finalistka Odprtega prvenstva Avstralije je nato tie-break prvega niza dobila z 8:6, a precej se je za zmago morala namučiti tudi v drugem nizu. Ključni trenutek se je zgodil v 5. in 6. igri drugega niza, ko je Čehinja najprej rešila dve vezani žogici za ‘break’, v naslednji igri pa izkoristila že svojo prvo.

Zidanškova še naprej išče pot iz krize

Po odpovedi Čehinje Karoline Muchove, je novo priložnost v Wuhanu kot srečna poraženka dobila tudi Tamara Zidanšek, ki je sicer na Kitajskem klonila že v kvalifikacijah. Nasproti ji je stala ena trenutno bolj vročih tenisačic, 58. igralka sveta Marie Bouzkova. 21-letna Čehinja je v zadnjih mesecih denimo na kolena spravila Sloane Stephens, Simono Halep, Elino Svitolino, tudi Sereni Williams pa v polfinalu turnirja v Torontu odvzela niz.

Konjičanka Bouzkovi ni bila kos. Po uri in 24 minutah igre je bilo tekme konec, zmage s 6:1 in 6:3 pa se je veselila Bouzkova.