Caroline Wozniacki se bo posvetila družini

Caroline Wozniacki (Foto: WTA)

Nekdanja prva dama svetovnega tenisa Danka Caroline Wozniacki je sporočila, da bo po odprtem prvenstvu Avstralije končala športno kariero. “Na teniških igriščih sem dosegla vse, o čemer sem sanjala, zdaj pa spoznavam, da je v življenju še veliko drugih stvari, ki se jim želim posvetiti,” je zapisala na Instagramu.

Devetindvajsetletna Danka je bila 71 tednov na vrhu lestvice WTA, v karieri je osvojila 30 naslovov na turnirjih WTA, 2018 pa je postala še zmagovalka grand slama v Avstraliji. Ob tem je v sezoni 2017 slavila na zaključnem turnirju v Singapurju, trikrat pa je nastopila tudi na olimpijskih igrah.

Wozniackijeva je še zapisala, da se bo v prihodnje posvetila družinskemu življenju – pred kratkim se je poročila z nekdanjih prvakom lige NBA Davidom Leejem – ter širjenju zavednosti o avtoimunskih boleznih, med njimi revmatoidnemu artritisu, ki je tudi njej delal preglavice tekom štirinajstletne teniške kariere.

Vir: Tenis Slovenija, STA