Branilec naslova Isner zaenkrat še v žrebu

Branilec naslova John Isner se je uvrstil v četrti krog tekmovanja v Miamiju. V dveh nizih je premagal Alberta Ramosa-Vinolasa.

John Isner (Foto: ATP)

7:5 in 7:6 je bilo za visokoraslega Američana, ki brani naslov in s tem 1000 točk za ATP lestvico. Zgodnji poraz bi ga dotolkel, ampak zaenkrat vztraja. V prvem nizu je sicer izgubil svoj začetni udarec, a se je vrnil, v nadaljevanju pa izničil štiri brejk priložnosti, s katerimi se je moral soočiti. Zabil je 16 asov, kar je bilo dovolj za zmago po 1 uri in 52 minutah.

“Danes sem naredil veliko stvari prav. Odigral sem dober prvi niz, čeprav nisem začel dobro. V drugem se je zakompliciralo. Bom se pogovoril s trenerjem in skušal popraviti stvari. Ampak sem v četrtem krogu, kar je dobro,” je povedal Isner, ki je poudaril, da je Ramos na peščeni podlagi povsem drug igralec. Tam mu je dostikrat delal težave.