Benčičeva za popoln konec tedna osvojila turnir v Moskvi

Švicarska teniška igralka Belinda Benčič si je po sobotni zmagi v polfinalu turnirja v Moskvi zagotovila zadnje mesto na zaključnem WTA turnirju v Shenzenu, danes pa je postala še zmagovalka 1,02 milijona dolarjev vrednega turnirja v ruski prestolnici. V finalu je 22-letnica s 3:6, 6:1 in 6:1 premagala domačinko Anastasio Pavlyuchenkovo

Belinda Benčič (Foto: WTA)

Benčičeva, ki je na svoji poti do finala Moskve izločila tudi Polono Hercog, je osvojila četrti turnir WTA v karieri. Letos je dobila tudi turnir v Dubaju, na odprtem prvenstvu ZDA pa se je uvrstila v polfinale in se znova uvrstila med najboljših deset igralk sveta, kjer je bila prvič že leta 2015.

Pavlyuchenkova je v Moskvi izgubila še drugi finale letos. V Osaki jo je na zadnji stopnici premagala takratna številka ena ženskega tenisa Japonka Naomi Osaka.

Poleg Benčičeve so si finalni nastop v Shenzenu že pred tem priborile Ashleigh Barty, Karolina Pliškova, Simona Halep, Bianca Andreescu, Naomi Osaka, Petra Kvitova in Elina Svitolina.