19-letni Kanadčan preprečil polfinale Bedeneta v Rotterdamu

Bedene bo tretjo zmago na Dunaju lovil proti Evansu. (Foto: Instagram)

Slovenskemu tenisaču Aljažu Bedenetu se na turnirju serije ATP 500 v Rotterdamu ni uspelo še drugič v karieri uvrstiti v polfinale tovrstnih turnirjev. Ljubljančan je v drugem nizu znova odigral odlično, a na koncu se je zmage s 6:4 in 7:6(6) veselil Felix Auger-Aliassime.

Aljaž Bedene po Tsitsipasu ni uspel ugnati še Kanadčana. (Foto: Instagram)

Ob svojem 5. nastopu v četrtfinalu turnirja serije ATP 500, je Aljaž Bedene še četrtič moral priznati premoč nasprotniku. Tokrat ga je v Rotterdamu na njunem prvem medsebojnem obračunu ugnal 11-let mlajši Kanadčan Felix Auger-Aliassime, ki je v 2. nizu rešil tudi žogico za niz.

Na začetku servis ni stekel

Za razliko od obračuna v 2. krogu, ko je Bedene proti Stefanosu Tsitsipasu izjemno serviral, mu tokrat pri lastnem začetnem udarcu na samem začetku ni šlo. V polje je zadel le 44 odstotkov prvih servisov, kljub temu pa bil na odlični poti do izenačenja na 5:5. Pri zaostanku s 4:5 je namreč na svoj začetni udarec vodil s 40:0, naslednjih 5 točk pa je pripadlo Kanadčanu, ki je tako prišel tudi do zmage v prvem nizu.

Kanadčan ob reševanju niza neustrašen

V drugem nizu je Auger-Aliassime hitro povedel s 3:0, a Bedene je odgovoril s tremi zaporednimi osvojenimi igrami, s katerimi se je vrnil v igro za zmago. Serviral je vse bolje in v 12. igri niza brez kakršnihkoli težav izsilil podaljšano igro. Tam je po izjemni točki povedel s 4:2, po odlično zadetem prvem servisu pa si je priigral tudi žogico za niz (6:5). Kanadčan je takrat presenetil s servisom na Bedenetov forehand (prej je redno serviral na Slovenčev backhand), nato pa z ‘winnerjem’ rezultat poravnal na 6:6. Z asom se je prebil do prve zaključne žogice, ki pa jo je po novem ‘winnerju’, zadetem na rob črte, tudi izkoristil.

Prihodnji teden brani kar 180 ATP točk

Bedene je v Rotterdamu osvojil 90 ATP točk in tako še bolj utrdil mesto med elitno 50-erico. Prihodnji teden ga čaka nastopanje na turnirju serije ATP 250 v Marseillu, brani pa kar 180 ATP točk, ki jih je lani ob tem času osvojil ob preboju v polfinale turnirja serije ATP 500 v Riu de Janeiru.