15-letnica rešila 2 zaključni žogi in končala pot Hercogove

15-letnica je po drami uspela ugnati še Hercogovo. (Foto: Twitter)

Slovenska tenisačica Polona Hercog je bila v tekmi 3. kroga Wimbledona dvakrat le točko oddaljena od tega, da bi si prvič v karieri priborila mesto v osmini finala katerega izmed turnirjev velike četverice, a na koncu ji to ni uspelo. Uspeha kariere se je veselila 15-letna Cori Gauff.

Polona Hercog je obračun proti 13 let mlajši tekmici pričela odlično, zadržala uvodne tri servisne igre in rezultat po nekaj minutah igre uspela poravnati na 3:3. Sledile so minute, ki so povsem pripadale Mariborčanki. V drugem delu prvega niza je kar dvakrat odvzela servisno igro Američanki in prvi niz dobila s 6:3, odlično pa pričela tudi v drugem nizu.

Gauffova zaostajala s 3:6, 2:5 in 30:40, nato pa…

Bilo je 3:0, nekaj minut kasneje pa 5:2 in vse je kazalo na zmago Hercogovo po le uri dvoboja. Cori Gauff se je v 8. igri drugega niza prvič soočila z žogico za zmago in jo uspešno ubranila. Hercogova je bila vnovič le točko od največjega uspeha v karieri oddaljena v naslednji igri, ko se je na svoj začetni udarec prebila do vodstva s 40:30. Američanka se je tudi takrat rešila, kasneje pa izsilila podaljšano igro, v kateri je izkoristila tretjo žogico za niz in dvoboj popeljala v tretji niz.

V tretjem nizu je Gauffova hitro povedla s 4:1, a tedaj je bila Hercogova tista, ki se je rešila zaostanka in rezultat poravnala na 4:4. Američanka žogice za ‘break’ nato ni več ponudila, Hercogova pa je klonila ob prvi zaključni žogici Gauffove in slavje Američanke in več tisoč glave množice na tribuni, ki je bila po pričakovanjih vidno na strani mlajše tenisačice, se je lahko pričelo.

Spet med TOP 50

Kljub zapravljeni priložnosti, je za Hercogovo odličen teden, v katerem je nanizala 2 zmagi in 1 poraz. Po končanem Wimbledonu se bo na WTA lestvici po vsej verjetnosti prebila med najboljšo 50-erico, kjer je bila nazadnje leta 2012. Gauffova se bo za četrtfinale pomerila proti Romunki Simoni Halep.