1. nosilki zaustavili Klepačevo v Brisbaneu

Klepačeva bo tudi na OP ZDA v dvojicah predstavljala glavno slovensko orožje. (Foto: Instagram)

Koprčanka Andreja Klepač je bil v Brisbaneu zadnje žensko slovensko upanje za odmeven rezultat na turnirju serije WTA v tem tednu, a niti njej v navezi skupaj s Čehinjo Lucie Hradecko ni uspelo. V četrtfinalu turnirja v Brisbaneu sta previsoko oviro predstavljali 1. nosilki.

Andreja Klepač. (Foto: Instagram)

Ob štirih obračunih v konkurenci posameznic, se je v petek v Brisbaneu odvijal tudi en obračun dvojic. Za polfinalno vstopnico so se med seboj pomerile Su-Wei Hsieh in Barbora Strycova na eni, ter Lucie Hradecka in Andreja Klepač na drugi strani.

Zapravili žogico za niz

Prvi niz je trajal 43 minut, z rezultatom 7:5 pa sta ga dobili Tajvanka in Čehinja. Sprva je sicer kazalo drugače, saj sta se v 10. igri obračuna kot prvi do žogice za niz prebili Lucie in Andreja. Takrat priložnosti nista uspel izkoristiti in prvi niz je bil le nekaj minut kasneje končan. V drugem sta Čehinja in Slovenka že zaostajali z 1:5, a se nista predali. Zaostanek sta uspeli znižati na 4:5, v 10. igri drugega niza pa je bila 3. zaključna žoga tudi zadnja na tekmi.